| Atributlar | |
|---|---|
| Brend | Asus |
| Model | TUF GAMING Z890-PLUS WIFI |
| Bluetooth | 5.4 |
| RAM | 256 GB |
| Socket | LGA1851 |
| Çipset | Intel Z890 |
| RAM dəstəyi | DDR5 |
| RAM sürəti | 9066+ MT/s (OC) |
| LAN | Intel 2.5Gb Ethernet |
| Ölçüləri | 305 × 244 mm |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 |
| Atributlar | |
|---|---|
| Brend | Asus |
| Model | TUF GAMING Z890-PLUS WIFI |
| Bluetooth | 5.4 |
| RAM | 256 GB |
| Socket | LGA1851 |
| Çipset | Intel Z890 |
| RAM dəstəyi | DDR5 |
| RAM sürəti | 9066+ MT/s (OC) |
| LAN | Intel 2.5Gb Ethernet |
| Ölçüləri | 305 × 244 mm |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 |





